Click for English Turkish
Staj

 

Önemli !

  • Yeni kanunlar sebebi ile staj için Boğaziçi Üniversitesi tarafından sigortanızın yapılmış olması gerekmektedir. Aksi halde stajınız geçerli olmayacaktır. Staj bildirim formunu final döneminin İLK gününde stajınızdan önce getirmeniz gerekmektedir.
  • Ayrıntılı bilgi için Staj hakkında SSS okumanız gerekmektedir.
  • Bütün damga ve mühürler şirkete veya enstitüye ait olmalıdır.
  • GENEL RAPORUNUZU elektronik formatta yazmanız gerekmektedir ve bunun yanında staj defterinizin sadece basılı versiyonunu değil, aynı zamanda genel raporun elektronik versiyonunu da yollamanız gerekmektedir. Elektronik format için Microsoft Word Formatı kullanılmalıdır. Genel Rapor eetraining@boun.edu.tr adresine email olarak gönderilmelidir.

Mezun olmak için, her Boğaziçi Üniversitesi EE öğrencisi en az 60 iş günü endüstri hizmetinde staj yapmak zorundadır.

 

Staj Yerine Gitmeden Önce

1.Staj hakkındaki bütün dökümanları (Staj hakkında SSS ve Staj İçtüzüğü) okumanız gerekmektedir.

2. Final sınavlarının bağlangıç tarihine kadar Staj Bildirim Formunu doldurup, Prof. Dr. Oğuzhan Çiçekoğlu'na imzalatın.

3. Mühendislik Dekanlığından Staj Sicil Belgesi formunu alın.

4. Staj defterinin indirip, staj yerine yanınızda götürün. Staj defteri Mühendislik Dekanlığı örün sayfasından indirilmelidir. Başka bir formattaki defterler kabul edilmeyecektir.

5.Staj tamamlama formunu indirip, yanınızda götürünüz.

 

İş sırasında ve Staj yerinden ayrılmadan önce

1. Staj Defterinin günlük tutanak kısmı hergün staj yerinde yazılmalıdır ve kısa ve özlü(gün başına en fazla üç cümleye izin verilmektedir) olmalıdır. Günlüğün her sayfası birkaç günün açıklamasını içermelidir.

2. Staj defterinin 1. sayfası, staj sicil belgesi ve staj tamamlama belgesi gözetmeniniz tarafından imzalanmalı ve çalıştığınız şirket tarafından damgalanmalıdır

 

Türkiye de staj yapacakların sigorta işlemlerini başlatması için:    BU_Hesapişleri.doc dosyasını doldurması gerekmektedir.Bu_Hesapişleri_örnek.pdf örnek dosyadır.

StajBildirim_örnek.pdf

Üniversiteye Döndüğünüzde

1. Staj defterinizi, staj sicil belgenizi ve staj tamamlama formunu sonraki dönemin ilk ayı içerisinde Prof. Dr. Oğuzhan Çiçekoğlu'na teslim etmeniz gerekmektedir.

 

Staj Hakkında SSS

Staj İçtüzüğü

Stajyer Durumu (Kasım 2010'da güncellenmiştir)

Copyright 2009 by Bogazici University EE Dept.    |   Privacy Statement   |   Terms Of Use     |     Login