Click for English Turkish

 

 

Ana
Sponsor
   Turkcell


Conference Booths   Sestek   InfoNet   P1M1   LLC
Bölümümüzün 100. Yılı

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü kuruluşunun 100. yılını bir dizi etkinlikle kutlamaktadır.

Bölümün tarihçesi ve planlanan etkinlikler hakkında bilgi almak için sağ taraftaki bağlantıları kullanınız.

 

Bölüm Tarihçesi

Boğaziçi Üniversitesi'nin kuruluşu, Robert Kolej'in Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk Amerikan yükseköğretim kurumu olarak kurulduğu 1863 yılına dayanmaktadır. Robert Kolej, başından itibaren ayrımcılık yapmama ilkesine bağlı kalmış, akademik niteliği diğerlerinden üstün tutmuştur. 1912 yılında kurulan Mühendislik Fakültesi'nde yer alan Elektrik Mühendisliği Bölümü Robert Kolej'in ilk üç mühendislik bölümünden biri ve Türkiye'de kurulan ikinci Elektrik Mühendisliği Bölümü olmuştur. 1971'de Robert Kolej Türk Devletine devredilmiş ve Boğaziçi Üniversitesi adını almıştır.

 

2012 yılı Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nün kuruluşunun 100. yılıdır. Bu yıldönümü, geçmişten günümüze tüm öğretim üyelerimiz ve akademi, endüstri, sosyal bilimler ve sanat dallarında görev alan mezunlarımızın değerli katkılarına bir teşekkür niteliğindeki bir dizi etkinlik ile kutlanacaktır.

MASFOR 2012: Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Lisans Forumu

MASFOR forumu, Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği lisansüstü öğrencilerini ve son iki yıl içinde bir yüksek lisans programından mezun olmuş mühendisleri bir araya getirecek bir konferanstır. Forumun katılımcıların araştırmalarını tartışabilecekleri, güncel araştırma etkinllikleri ve projelerindeki konuları keşfedebilecekleri ve profesyonel yaşama dair fırsatlarla karşılaşabilecekleri bir platform oluşturacağı düşünülmektedir. Forum çalıştayı şu üç ana başlıktan oluşacaktır: Kontrol Sistemleri, Elektronik, Telekomünikasyon ve İşaret İşleme. Resmi konferans çağrısı 2012 başında duyurulacaktır.

 

Daha fazla bilgi için masfor at boun.edu.tr adresiyle bağlantıya geçebilirsiniz.

TESİD 2012 Ödülleri

TESID Award

Yıllık TESİD ödüllerinin bir parçası olarak 2012'de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 100. Yıl Jüri Ödülü verileceği duyurulmuştur. Ödülün konusu "Kavramdan Ürüne: Akademik Araştırmanın Endüstrideki Başarılı Uygulamaları" olarak belirlenmiştir. Bir Türk üniversitesinde kavramsallaştırılıp geliştirilerek ticari bir ürüne dönüştürülmüş ulusal/uluslar arası aday endüstri projeleri arasından ödül alacak projenin seçimi TESİD tarafından yapılacaktır. Başvuru yöntemi TESİD tarafından 2012 TESİD ödülleri ile birlikte duyurulacaktır. Duyuru Boğaziçi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği örün sitesinde de yayımlanacaktır.

Yüzüncü Yıl Etkinlikleri

 

 • MASFOR Hakkında
Master programını yeni tamamlamış öğrencileri biraraya getiren bir platform.
TESID Ödülleri
Yıllık TESİD ödüllerinin bir parçası olarak 2012'de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 100. Yıl Jüri Ödülü verilecek.
 
 100th Year

 

Copyright 2009 by Bogazici University EE Dept.    |   Privacy Statement   |   Terms Of Use     |     Login